Autor:
Pixabay

Tartu Ülikooli MOOC-id

Vaba juurdepääsuga e-kursus ehk MOOC (ingl Massive Open Online Course) on avatud registreerimisega täielikult veebipõhine täiendusõppekursus, millel kõik soovijad saavad tasuta osaleda. MOOC on üldjuhul mahus 1 EAP (26 tundi õppija tööd) ning kestab 4 nädalat.

Siin lehel kuvatakse eesti ja inglise keeles algavaid MOOC-e.

Registreerumine
MOOC-il osalemiseks tuleb teil valida MOOC-ide nimekirjast endale huvipakkuv kursus. Enne registreerumist saate tutvuda MOOC-i materjalidega (Vaata materjale). Registreerumine toimub isikukoodi, nime ja e-posti aadressi alusel lingi Registreerumine alt. Registreerudes tuleb sisestada ka oma postiaadress, kuhu saadetakse teile MOOC-i läbimisel teie tunnistus juhul, kui väljastatakse paberil tunnistus.

Kursusele sisenemine
MOOC toimub täielikult veebipõhisena Moodle´i õpikeskkonnas ning auditoorseid kokkusaamisi ei ole. Hiljemalt MOOC-i toimumise alguspäeval saadetakse teile e-postiga kursusele sisenemise juhis (s.h. Moodle'i õpikeskonna kasutamiseks vajalik kasutajatunnus ja parool).

MOOC-i läbimine
Kursusel on olemas kogu MOOC-iga seotud info – õppematerjalid, ülesannete kirjeldused, õpijuhis jm õppijale vajalik. Igal nädalal tuleb lugeda teatud õppematerjale, sooritada eneseteste, hindelisi teste või ülesandeid ning võimalus on foorumis arutleda ja probleemide korral küsimusi/abi küsida.

Tunnistuse saamine
MOOC-i edukalt  lõpetanutele väljastatakse Tartu Ülikooli digitaalne tunnistus, mis saadetakse e-postiga registreerumisel toodud e-posti aadressil. Läbitud kursusi saab arvestada tasemeõppe õppekavade täitmisel õpiväljundite poolest sobiva ainekursuse olemasolul vastavas kõrgkoolis.

Paindlikud täiendusõppes osalemise võimalused Tartu Ülikoolis.

Tasemeõppeained täiendusõppena

Väärikate ülikooli konverents - Tartu Ülikool

Väärikate ülikooli 2023/2024. õppeaasta lõpuaktus

täiendusõppeprogrammid tasemeõppeainetest

Täiendusõppeprogrammid tasemeõppeainetest